Mis siis vahepeal ka juhtunud on. Hmm. Enam ma karke ei kasuta, üritan ilma hakkama saada. Kuigi peab nentima, et natuke olen võibolla üle pingutanud. Täna on esimene õhtu kui jalg haava kohalt valutab.
Eile käisin Tartus, paremale jalale oli kuu aega tagasi kinni pandud magnetuuringu aeg. Ei tahtnud sellest loobuda. Aeg on end täiesti terveks remontida. Arst on hetkel ise veel puhkusel ja palus järgmise nädala keskel helistada, siis ta vaatab uuringu tulemused üle. Tartus käisin ka oma treeneril külas. Tal oli hea meel mind näha. Sain temalt sellise positiivse laengu, mida siit Pärnust ei ole 3 nädalaga saanud. 
Trenni teen edasi. Üle päeva käin jõusaalis. Eile lisasin harjutuskavva kükid. Kahel jalal ja ilma kangita, aga vasaku jala reielihast tuleb taastama hakata. Muidu kaob ka see ära nagu säärelihas seal kipsisees juba teinud on.
Olen sama vigastuse küüsis, kuid nädala võrra sinust maas (op oli 29.juuli). Seetõttu jälgin sinu blogi pidevalt. Mis kips sul on, kas mingi SOFT CAST, fiiberklaaskiud ( http://www.adeli.ee/?id=190 ) ? Mul seisab kipsivahetus alles ees, kardan ka seda täisnurga alla panekut. Kas selles kips jalal kitsas ei hakka, eriti õhtul kui jalg turses (verevarustus häiritud)? Kas peale saad juba täie koormusega astuda? Mulle üks füsioterapeut väitis, et kaks kuud ei tohigi jalale astuda! Üldse on nii raske adekvaatset infot saada, ükski arst ei viitsi lahti seletada, kuidas täpselt see elu pärast lõikust olema saab. Kirurgi, kes mind lõikas, ma ei näinudki rohkem. Füsioterapeut rääkis üht juttu, mingi raviarst kolmandat jne. Sidumisel suunatakse kiirelt „protseduuride tuppa“ ja siis teisest uksest välja. Üsna kurvaks teeb see infopõud. Seetõttu oli sinu blogi leidmine justkui kullaaugu avastamine. Kirjuta ikka oma võitudest ja edusammudest, harjutustest ja taastusravist selle vigastusega. Igasugune info on teretulnud. Küllap on teisigi, kellel teadmisi-oskusi napib (sinul kui tippspordiga tegelejal on ikka spetsialistid toeks ja nõuks). Soovin sulle head paranemist ja loodan sinu sportlikest saavutustest peagi kuulda.
VastaKustutaTere! Kips on midagi sarnast jah, mis su antud lingis nähtaval. Kips on kerge ja peale pannes kivistus mingi 5 minutiga. Kuigi 24h ei tohtinud jalale toetuda, et see täielikult kivistuks. See infopõud ei ole tõesti midagi üllatavat. Ajab mind päris vihale kui aus olla. Ja info on tõesti äärmiselt erinev. Kui see kips mulle peale pandi, küsisin kohe õelt, kes minuga sidumisruumis oli, et kuidas sellega siis liikumine ka on. Et kas pean karkudega terve kuu veel käima. Õde noogutas ja ütles et ikka ikka. Ilma ei saa. Enne äraminekut otsustasin aga siiski arsti kabinetti viisakalt veelkord siseneda, kuigi järjekord oli seal meeletu. Küsisin sama asja arstilt ja tema ütles, et paari päeva pärast võiks kargud nurka panna ja kõndimist ikka ilma proovida. Selline infoerinevus on lausa kummaline.
VastaKustutaPraegu kõnnin ilma karkudeta, 2 päeva kasutasin neid veel pärast selle kipsi panekut. Ja saan jalale toetuda kogu keha raskusega. Selleks kulus mingi 4-5 päeva ehk. Jalg sisuliselt ei valuta. Turset ma muidugi ei näe, aga tunda on, et pigem kips loksub päris tugevalt ehk siis lihased on atrofeerumas jõudsalt. Varbaid liigutan koguaeg, natuke proovin seda hüppeliigest ka seal kipsis paramale vasakule kõigutada, kuna haiget see ei tee ja väike ruum kipsis lubab seda teha.
Kuna ma päris täpselt ei tea, mis 30augustil juhtub, kui kips ära võetakse, siis olen konsulteerinud erinevate spetsialistidega ja hetkel treenin just reielihast, mis peaks taastusravi alguses kiirendama paranemisprotsessi. Ja kõik räägivad ühte asja, et pean võimalikult palju, samas muidugi ettevaatlikult jalale koormust anda. Hetkel saab seda siis teha just kõndides.
Kuidas sul juhtus see?